Vážení příznivci dobrého dění v naší městské části,

Na radnici MČ Praha 10 v úterý zavlála černá standarta na protest proti zákonu, který v rámci řešení ekonomické krize vyvolané pandemií nemoci COVID-19 fakticky odnímá peníze obcím, městům a krajům. Pondělní zastupitelstvo pověřilo starostku Renatu Chmelovou (VLASTA, nestr.) zaslat ministryni financí ostrý dopis, který se ohrazuje proti tomu, aby obce, města i kraje (a tedy i Praha 10) byla obrána až o ⅓ svých příjmů z rozpočtového určení daní. Pro návrh nehlasovalo (jaké překvapení!) pouze hnutí ANO. Poslanecká sněmovna hlasy ANO, ČSSD, KSČM a SPD pozměňovací návrh, konzultovaný mj. s radní Prahy 10 pro finance doc. Lucií Sedmihradskou (VLASTA, nestr.) nepřijala.

Vedle této velmi zlé zprávy přicházíme přesto s řadou dobrých zpráv. Občané Prahy 10 zvládli, my všichni jsme zvládli na výtečnou první vlnu pandemie. Máme pro Vás také informace, které během nouzového stavu možná zapadly, ale měli byste o nich vědět!

Deset aktuálních dobrých zpráv z Prahy 10

2. Praha 10 hledá úspory u sebe – výdaje letošního rozpočtu poníženy o 5 %.

3. Terminál Malešice nebude! Je to velký úspěch místních i radnice.

4. Vstoupila v platnost novela zákona o pozemních komunikacích.

5. Trojmezí: Praha 10 je zásadně proti zástavbě zeleného území.

6. Proluka Vršovice v pohybu.

7. Nová železniční trať a Drážní promenáda.

8. Nová koordinátorka sousedských aktivit.

9. Rekonstrukce Ďolíčku nabývá reálných obrysů!

10. Strategický plán udržitelného rozvoje Prahy 10 pro léta 2020–2030

 

K poděkování všem dobrovolníkům, zdravotníkům a dalším pomáhajícím v době nouzového stavu se připojují všichni zastupitelé a spolupracovníci

Koalice VLASTA

Nahoru