Koalici VLASTA tvoří aktivní občané, straníci i nestraníci, kteří se rozhodli změnit mimořádně nezdravé politické prostředí na Praze 10. 

V komunálních volbách 2014 jsme získali důvěru 17,77 % voličů. Získali jsme 8 zastupitelů (ze 40) a stali jsme se druhou nejsilnější stranou v zastupitelstvu Prahy 10. 

Vedli jsme poctivě povolební jednání, abychom hájili vaše zájmy v Radě městské části. Nikoli z naší vůle ale vznikly v průběhu tohoto volebního období dvě pozoruhodně pestré koalice „přátel starých pořádků“. Ta první v čele s ANO, tak druhá, současná včele s TOP09.  

Za klíčový problém Prahy 10 považujeme neefektivní a neprůhledné hospodaření a malou informovanost občanů. Nevzdáváme zápas o co nejlepší způsob řešení sídla naší radnice. Ve výborech Zastupitelstva a komisích Rady se kompetentně podílíme na řešení všech důležitých komunálních záležitostí. Hlídáme dobré hospodaření, chceme smysluplný rozvoj veřejného prostoru, hájíme kvalitu zdravotních a sociálních služeb, zasazujeme se kvalitní a včasnou nabídku mateřských a základních škol. Chceme plně využít potenciál různých spolků, sdružení a občanských iniciativ.

 

 

 

Proč se jmenujeme koalice VLASTA
Protože se tak jmenuje naše radnice.
A protože právě na radnici se rozhoduje o našich školácích i seniorech.
O tom, kde se bude stavět i jak se bude bydlet v obecních bytech.
O tom, jestli se budete cítit bezpečně na ulici a jestli pomůžeme včas tomu, kdo to od nás potřebuje.
VLASTA je koalice občanů Prahy 10 a menších politických stran, která ví, že když spojíme síly, uspějeme všichni. VLASTNÍMI silami a na VLASTNÍ odpovědnost!

 

Koalice VLASTA není krátkodechý projekt na jedno použití. 

Jsme vaši zastupitelé a v roce 2014 jsme se rozhodli změnit mimořádně nezdravé politické poměry na Praze 10. Tento základní slib, který jsme vám dali, postupně plníme, a to i z opozice. Je nás sedm, a i když nesedíme v Radě, naši političtí soupeři nás neumlčeli. Naše předsedkyně Renata Chmelová, která od vás v roce 2014 dostala vůbec nejvíc hlasů, se v roce 2016 stala i vaší senátorkou. Umlčet nás se nikomu nepovede ani v roce 2018, který je poslední v tomto volebním období. 

 

Často se nás ptáte, co od nás v roce 2018 můžete čekat. 

Naším prvním úkolem je ty, kdo nám vládnou, neúprosně hlídat. A uhlídat. Rok 2018 je poslední, kdy nám vládne podivná koalice stran TOP 09, Zelených, ODS, odpadlíků z ANO, sociální demokracie, bývalého starosty a komunistů. 

Musíme si dávat velký pozor, abychom v dalších letech neplatili za špatnosti z minulosti. V Praze 10 se totiž v posledních měsících a týdnech předchozích volebních období děly na radnici ošklivé věci.

Jen namátkou: desítky milionů svěřené podezřelým „obchodníkům“ z Key Investments... Nevýhodné a zatěžující smlouvy k poliklinice v Malešicích a Horskému hotelu Prahy 10 na Černé hoře... Rozpočty s obrovským schodkem, jen aby se mohlo začít s podivnými stavebními zakázkami... Pokud se něco podobného vyskytne i letos, budeme na to hlasitě upozorňovat a zabraňovat tomu!

Naším druhým úkolem je pracovat tvůrčím způsobem ve prospěch vás, občanů Prahy 10. Odmítáme politiku ve stylu „po nás potopa“. Jsme obcetvorní. Řada našich priorit se plní, i když jsme v opozici, protože jsou ve prospěch všech. 

Koalice Vlasta iniciovala lepší financování sociálních, vzdělávacích, volnočasových i sportovních spolků a neziskových organizací, stejně jako tzv. participativní rozpočet, který jsme jako jediní měli v programu. Díky našemu tlaku byla zrušena nevýhodná rámcová smlouva na stavební zakázky i absurdní smlouva na IT služby na našem úřadě. Stáli jsme na počátku plodné diskuse o hospicové a paliativní péči pro občany Prahy 10. Mimořádnou pozornost věnujeme zajištění míst pro děti ve školkách.

Jen díky našemu soustavnému tlaku se odkrývají skandální nedostatky na Horském hotelu způsobené předchozími garniturami. My před nimi varujeme už dva roky!

 

Podporujeme dobré věci a tepáme nepravosti. 

Voláme k odpovědnosti ty, kdo špatně připravují investice a veřejné soutěže i plánování staveb ve vašem okolí. Přes dva roky připomínáme vládnoucí garnituře vedené nejprve ANO 2011, nyní TOP 09, aby v šestém největším městě Česka obnovila obecní noviny jako kvalitní zdroj informací, pozvánek i demokratické diskuse. Oni však místo toho utrácejí vaše peníze na svoji propagaci v tiskovinách a médiích nízké kvality, zajišťovaných mnohdy soukromníky s pochybnou pověstí. 

Víte dobře, že když se na nás obrátíte, prakticky vám pomůžeme a poradíme v konkrétních otázkách, které vás trápí. Jsme na vaší straně. Jsme vytrvalí a pohotoví a jsou za námi výsledky, i když politiku děláme tzv. po práci. Jako opoziční zastupitelé pobíráme odměnu zhruba 3 tisíce Kč měsíčně, přitom naši soupeři v Radě téměř trojnásobek..  

Dejte nám svoji důvěru v komunálních volbách na podzim roku 2018! 

Náš tým, vedený Renatou Chmelovou, změní komunální politické poměry konečně k lepšímu. Chceme politiku bez kmotrů, bez menších i velkých zlodějin, bez podivných penězovodů a loutkářů v pozadí. Chceme Prahu 10 s moderními čtvrtěmi a vysokou kvalitou života pro všechny obyvatele.

Chceme dobrou obec, dobré účty a dobré sousedy!

Osvědčila se nám jedna věc. Když spojíme síly, uspějeme všichni. Vlastními silami a na vlastní odpovědnost. Chcete-li, přidejte se k nám!

Odebírejte náš elektronický Vlastní zpravodaj. Pomozte s šířením našich Vlastních novin. Nabídněte nám své schopnosti a to nejcennější: Váš čas na pomoc pro lepší život na Praze 10!

 

 

Nahoru