Zastupitelé Koalice VLASTA podali spolu s Nadačním fondem proti korupci trestní oznámení

Osm opozičních zastupitelů Prahy 10 z Koalice VLASTA (občané Prahy 10, KDU-ČSL a LES s podporou Pirátů) podalo trestní oznámení v souvislosti s rekonstrukcí rekreačního objektu vlastněného společností v majetku městské části. Oznámení učinili s další opoziční zastupitelkou Janou Komrskovou (nez.), Nadačním fondem proti korupci a spolkem Zaostřeno na Desítku.

V letních měsících roku 2014 proběhly rekonstrukce elektroinstalace a rozvodny nízkého napětí Horského hotelu Černá hora, který vlastní společnost PRAHA 10 - Rekreace, a. s. Podle oznamovatelů existuje důvodné podezření, že došlo k předražení zakázky o více než 400 %. Zastupitel Karel Duchek na výjezdním zasedání kontrolního výboru 5. 11. 2015 místním šetřením zjistil, že skutečně provedené práce odpovídají pouze neuvěřitelným třem procentům fakturované ceny.

„Pokud se podezření potvrdí, přišla Městská část Praha 10 jen touto zakázkou o přibližně 5,2 milionů korun. Zdá se ale, že to není všechno. Při kontrole objektu jsme narazili na další nesrovnalosti, které hodláme důsledně prošetřit,“ říká Renata Chmelová, předsedkyně zastupitelského klubu koalice VLASTA a členka kontrolního výboru Zastupitelstva Prahy 10.

Na nesrovnalosti ohledně Horského hotelu upozornila v září veřejnost Jana Komrsková, bývalá členka dozorčí rady společnosti Praha 10 - Majetková, a. s., jejímž prostřednictvím městská část společnost PRAHA 10 - Rekreace, a. s. vlastní. 

Více informací:

Renata Chmelová: Předsedkyně klubu zastupitelů koalice VLASTA
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tel: 724 022 964


Nahoru