Děkujeme za důvěru

Děkujeme Praho 10, vážení voliči, milí podporovatelé, sousedé! Radujeme se z úspěchu, začíná nám další práce na čtyři roky. S pokorou přijímáme rozhodnutí občanů, kteří vyjádřili touhu po otevřené radnici.

Uděláme pro to maximum!

Zde je seznam míst, kde jste nás s Vlastíkem mohli do konce června potkat. Uvidíme se s vámi zase o prázdninách

Bohdalec

Na pozitiva a problémy bydlení na Bohdalci narážíme při našich cestách s Vlastíkem na mnoha různých místech - na Kubánském náměstí, kam chodíte nakupovat na trhy, na Strašnické, když cestujete do práce nebo do školy, ale i na Hamru, když vás zastihneme na víkendové procházce. Nejčastěji řešíme dopravu, parkování a prostupnost území, tedy například to, jak se dostanete z "kopce" do Vršovic. Autem a autobusem to ještě jde, ale pro pěší cesta moc přívětivá není. 

   
   

 

Slatiny

Slatiny jste na našich setkáních zmiňovali nejčastěji v souvislosti s nově plánovanou výstavbou. Praha 10 se má během pár desítek let rozrůst. Vyroste zde nová městská čtvrť pro 30 tisíc lidí. V září 2017 rozhodli zastupitelé TOP 09, ČSSD, ODS, nezávislí B. Zoufalíka a Zelení o budoucnosti lokality Bohdalec – Slatiny. 

Koalice VLASTA je pro rozumnou výstavbu. Obavy máme hlavně z nevyřešené dopravy a z enormního zalidnění. V tom se shodujeme s podněty, které dostáváme od vás. Proto jsme nehlasovali pro a vyzvali jsme Radu k dopracování studie. Neúspěšně. Podle našeho názoru ovšem hájíme rozumný veřejný zájem, jenž vyvažuje všechny nutné potřeby občanů Prahy 10: rozvoj zanedbaného území, péči o životní prostředí a kvalitní řešení dopravy, řešení celé lokality jako celku, nikoli vytěžení developery. 

Aktuální informace z 28. 6.: SLATINY ZABYDLENÉ, NE PŘELIDNĚNÉ

Právě probíhá společné jednání o návrhu územního plánu hl. m. Prahy. Slatiny jsou v hlukové mapě jako velmi zatížené! A hrozí vznik klimaticky nepříznivého jevu zvaného tepelný ostrov. A my se ptáme, jak je možné, že si Praha 10 schválila studii, která zde navrhuje zástavbu pro 30 tisíc obyvatel?!

Budeme i v tomto smyslu pečlivě zástavbu Statin připomínkovat. A nehlídáme jen Slatiny: jasně říkáme NE Malešickému překladišti, ANO zelenému Trojmezí!

Přidejte se k nám, sdílejte a též připomínkujte!

Zde je seznam míst, kde jste nás s Vlastíkem mohli do konce června potkat. Uvidíme se zase o prázdninách

Nahoru