Jediná Koalice Vlasta v terénu během května a června vysvětluje na 23 místech Prahy 10 občanům, jak připomínkovat Metropolitní plán, a zároveň uvádíme i vlastní doporučení, jak postupovat při podávání připomínek, a na co se při prohlížení výkresů zaměřit.

1. Rozhodně pošlete svoji připomínku včas sami za sebe

Platí pouze ty připomínky, které budou podané v termínu od 27. 6. do 26. 7. 2018.

Zde je elektronický formulář. https://pup.praha.eu/login

Nebo můžete připomínku podat písemně, viz níže na konci článku náš vzor na konkrétním příkladu.

 

2. Zkuste, zda MČ Praha 10 Vaší připomínku přijme

Výhoda je v tom, že připomínka městské části má vyšší váhu při posuzování. Ale pozor! Městská část s Vaší připomínkou nemusí koncepčně souhlasit. Vzhledem k nevhodnému prázdninovému termínu se navíc může stát, že ji ani městská část nezvládne projednat a Vy se to dozvíte příliš pozdě.

Připomínky lze poslat do 26. 6. 2018 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Co se potom bude dít?

• 2. 7. 2018: Komise územního rozvoje bude doporučovat Radě MČ Praha 10 schválit/neschválit

• 12. 7. 2018: Rada MČ Praha 10 se rozhodne schválit/neschválit (komise jí pouze doporučuje)

• 25. 7. 2018: Zastupitelstvo MČ Praha 10 rozhodne schválit/neschválit (je zde také riziko, že v době prázdnin bude zastupitelstvo neusnášeníschopné)

26. 7. 2018: Poslední den na podání připomínek!

 

Každopádně již teď prohlížejte výkresy a připomínky si připravujte!

• Veškeré informace k projednávání Metropolitního plánu naleznete zde: http://metropolitniplan.praha.eu/jnp/cz/index.html

• Výkresy Metropolitního plánu si můžete prohlížet zde: https://plan.app.iprpraha.cz/vykresy/

• Textovou část Metropolitního plánu můžete číst zde: https://plan.app.iprpraha.cz/texty/

• Jaké zásadní připomínky již Praha 10 schválila na zastupitelstvu 11. 6. 2018, naleznete zde: http://www.praha10.cz/volene-organy/informace-o-jednani/usneseni-rady-a-zastupitelstva/agenttype/view/usneseni/43561/zastupitelstvo-21-

 

Naše 3 doporučení, na co ve svém okolí zaměřit:

1) Je výšková hladina v území, kde to znáte, nastavená adekvátně? 

Našli jsme dost chyb, kde zakreslená výšková hladina stávající zástavby neodpovídá realitě (šedá čísla). Dále doporučujeme se zaměřit na údaje o tom, zda výšková hladina plánované zástavby (modrá čísla) je citlivá k stávající zástavbě.

Příklad chybně zakreslené výškové hladiny okolí hotelu Juno v Štěchovické ulici

• Lokalita 558/Sídliště Strašnice

Požadujeme opravit 8NP, která neodpovídá realitě stávající zástavby. V místě se nachází zleva 4NP administrativní budova a zprava Mateřská škola 3NP.

Příklad necitlivě navržené výškové hladiny plánované zástavby v okolí metra Skalka NC Albert

• Lokalita 559/Skalka

Požadujeme snížit navrženou výškovou regulaci 8 NP na 4NP z důvodu, že území plynule navazuje na zástavbu v jižní části, kde je 4NP. 

2) Je dostatečně chráněno to, co v území považujete za hodnotné? 

Například: je zakreslen park tam, kde ve skutečnosti je? Není na zeleni ve Vašem okolí plánována výstavba?

Příklad nezakresleného parku u ulice Vinohradská

• Lokalita 104/Sídliště Vinice

Není zakreslena parková plocha u ulice Vinohradská. Požadujeme tuto plochu zařadit do kategorie „městských parkových ploch“ – „místní park“.

3) Je text Metropolitního plánu srozumitelný? Dokážete vyčíst, co se může na libovolném pozemku ve Vašem okolí postavit? 

Metropolitní plán obsahuje i textovou část: https://plan.app.iprpraha.cz/texty/

Příklad nejasného výkladu textu popisujícího, co je možno povolit za výstavbu v transformační ploše OC Květ na Zahradním Městě:

• Lokalita 556/Sídliště Zahradní Město západ

Z textu není jasné, co může být postaveno v místě obchodního centra Květ na Zahradním Městě. OC Květ má z jedné strany 21NP bytový dům Arnika a z druhé strany navazuje zástavba 2NP rodinných domků. My se obáváme různých výkladů, proto to připomínkujeme.

• Požadujeme zpřesnění obsahu individuálních regulativů pro plochu č. 800/556/2194, která je označena jako plocha pro komerční vybavenost s ohledem na to, že se nachází mezi výškovou zástavbou 21NP a 2NP. 

Nejste si jisti, jak připomínku podat?

Ráda vám vše osobně vysvětlím ve své kanceláři na Kubánském nám. 4. každé pondělí 15-17h, nebo po telefonické dohodě (724 022 964)  kdykoliv jindy. 

 

Renata Chmelová, členka komise Územního rozvoje MČ Praha 10 za Koalici Vlasta, senátorka pro Prahu 10, Dubeč a Štěrboholy

 

 

 

 

Nahoru