Tisková zpráva k rozpadu koalice na radnici Prahy 10 (15. 1. 2016)

Koalice VLASTA odmítla uvrhnout městskou část Praha 10 do chaosu tím, že by narychlo odvolala celou Radu. Naopak, iniciovala vyřízení běžné agendy, nahromaděné z důvodu čtyřměsíčního nekonání exstarostky Kleslové, a vyzývá k jednání o nové koalici.

„Koalice VLASTA dlouhodobě poukazovala na nekoncepční vedení městské části Praha 10 její bývalou starostkou. Ta odkládala svolání zastupitelstva a dva dny před jeho zasedáním odstoupila z funkce starostky. Za této situace koalice VLASTA zachovala chladnou hlavu a nehodlá se řídit heslem „čím hůře, tím lépe“. Zbytková rada nemá oporu většiny v zastupitelstvu, a proto je neprodleně třeba jednat o vzniku nové, stabilní koalice, která by dohnala to, co bývalé vedení radnice svou liknavostí zanedbalo,“ shrnuje vizi VLASTY její lídryně Renata Chmelová.

„Ve čtvrtek 14. ledna jsme jenom hasili problémy, které svým nekompetentním řízením způsobila městu bývalá starostka Kleslová. Poté, co se v zastupitelstvu čtyři měsíce (!) trestuhodně neřešily běžné záležitosti Prahy 10, navrhla VLASTA ostatním stranám projednat jenom to, co nesneslo odklad. Ostatní kluby tento pohled přijaly,“ doplňuje ji místopředseda klubu zastupitelů koalice VLASTA Pavel Mareš.

Zastupitelstvo tak díky návrhu VLASTY nejednalo o velmi sporné rekonstrukci polikliniky Malešice ani o definitivním zrušení obecních novin, které exstarostce Kleslové vadily. Celou zakázku na údržbu zeleně a čistoty v hodnotě zhruba dvou set milionů na náš návrh projedná i Zastupitelstvo, a ne pouze Rada. V klidu se projednaly nutné věci: některé dlouho čekající prodeje bytů a pozemků; inovace, které navrhli sami občané (Moje stopa), nebo provizorní pravidla hospodaření.

Předmětem politických hrátek ve stylu „po nás potopa“ v rukou exstarostky Radmily Kleslové a jejího stranického kolegy Petra Davida, se stala pravidla pro udílení stipendií mladým lidem z dětských domovů nebo těm, kteří prošli náhradní rodinnou péčí. Tento bod se oba jmenovaní snažili shodit, i když se na jeho vzniku předtím podíleli a jeho schválení nesneslo odkladu vzhledem k blížícímu se termínu přihlášek na vysoké školy.

„Koalice VLASTA se dnes plně soustředila na to, aby politickou nestabilitou, kterou způsobil rok a půl trápení nesourodé koalice, netrpěli běžní občané. A to se, aspoň zčásti, povedlo. Teď je před námi snaha vyjednat dobrou koalici,“ uzavírá zastupitelka koalice VLASTA Olga Richterová.

Více informací:
Renata Chmelová, Předsedkyně klubu zastupitelů koalice VLASTA
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.724 022 964

Nahoru