Koalice VLASTA vyzývá zastupitele dalších stran k jednání o programu čtvrtečního zastupitelstva. Kvůli liknavosti odcházející starostky JUDr. Kleslové (ANO) nebyla běžná agenda Prahy 10 řešena už bezmála čtyři měsíce. Lze nyní předpokládat na přechodnou dobu nestabilitu a zmatky, ale to zastupitele nesmí přivést k tomu, aby zbytečně pozdrželi agendu, na niž je mezi nimi plná shoda. Koalice Vlasta tak skutky dokazuje, že chce a umí řešit problémy občanů Prahy 10.


Vážené zastupitelky, vážení zastupitelé,

zaznamenali jsme - nikoli oficiální cestou, ale jen z médií - dílčí změny v Radě MČ Praha 10. 

Na lednové jednání Zastupitelstva se nahrnulo velké množství agendy, kterou je třeba řešit. Od posledního jednání zastupitelů s běžnou a standardní agendou uběhly již čtyři měsíce. Vyzývali jsme odstupující starostku ke svolání zastupitelstva v prosinci, marně.

Starosta ani v malé vesnici neodstupuje každý den. Lze předpokládat turbulence, nejistotu. Na nestabilitu ve vedení Prahy 10 nesmí doplácet běžní občané. Proto si myslíme, že je třeba, abychom na nastávajícím zastupitelstvu věci nutné a bezproblémové oddělili od záležitostí, které počkají nebo jsou sporné. Ty první bychom měli odhlasovat, ty druhé odsunout.

K nutným a bezproblémovým záležitostem patří podle našeho názoru například schválení zásad rozpočtového provizoria.

O dalších můžeme vést diskusi, ale rozhodně nedoporučujeme projednávat věci zásadně sporné, dodané na poslední chvíli, neprojednané předtím ve výborech a komisích k tomu určených (mnohamilionová zakázka na správu zeleně a úklid MČ; rekonstrukce polikliniky aj.).

Pokud je pravda, že JUDr. Kleslová není v tuto chvíli již starostkou naší MČ, vyzýváme předsedy zastupitelských klubů a jejího dosavadního 1. zástupce k jednání o tom, co z agendy Zastupitelstva vyřadit a co tam ponechat.

Termín a místo, které navrhujeme, je: Radniční salonek, čtvrtek 14. 1. od 8.30. 

S pozdravem

Renata Chmelová
Předsedkyně klubu zastupitelů koalice VLASTA
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.724 022 964

Nahoru