Vážení příznivci dobrého dění na Praze 10,

k oslavě třiceti let bez diktátorského režimu se připojila svým malým dílem také MČ Praha 10 nebo místní žáci. Přijďte navštívit nově otevřenou knihovnu na Zahradním Městě, podívejte se tamtéž na zrekonstruovanou plochu před OC Cíl nebo brzy otevřenou MŠ Nad Vodovodem. Tyto projekty byly mnohaletým přáním veřejnosti a jejich příprava se v některých případech neúměrně protáhla. 
Velkou kaňkou je obnovená snaha o vybudování kontejnerového překladiště v Malešicích, které i nadále celá Praha 10 důrazně a zcela zásadně odmítá. V textu zpravodaje se dočtete více. 

Ve středu 20. listopadu dojde na veřejné projednání rozpočtu MČ Praha 10 na rok 2020, který je možno až do poloviny prosince dále připomínkovat. Druhou pozvánkou je tradiční předvánoční setkání s našimi zastupiteli a senátorkou a starostkou Renatou Chmelovou, které Koalice VLASTA pořádá letos již počtvrté. Letošní Benefiční večer Koalice VLASTA se uskuteční ve středu 27. listopadu v Milíčově kapli v Malešicích, kam vás srdečně zveme!

Co jsme aktuálně splnili z našeho volebního programu?
  • Budeme podporovat klubovny a místa určená pro volnočasové aktivity teenagerů a posílíme spolupráci a podporu organizací pro děti a mládež - podpořeno otevřeným setkáním za účasti České rady dětí a mládeže!

  • Po dlouhé rekonstrukci byl vysoutěžen nový nájemce bývalého vršovického Kina Vzlet! Otevřenosti tohoto řízení si všiml i Týdeník RESPEKT!

  • Po mnoha letech se dočkala dokončení a kolaudace plocha před OC Cíl na Zahradním Městě! Slib, osobní slib (“do roka starostování bude dokončeno”), který dala mnohým místním ve volební kampani Renata Chmelová, je splněn!

  • Slíbili jsme, že 2 % bytů budeme přednostně pronajímat rodinám s dětmi a seniorům z Prahy 10 ohroženým bytovou nouzí. Jsme rádi, že v roce 2019 jsme mohli přispět k mnoha příběhům s dobrým koncem: maminka s dětmi po prodělané rakovině, seniorka žijící v zahradním domku bez teplé vody, pán na invalidním vozíku opětovně se účastnící bez úspěchu losování o byty…

Celý text VLASTNÍHO ZPRAVODAJE si můžete přečíst na odkazu zde.

Klidné podzimní dny a pokojný blížící se adventní čas vám přejí zastupitelé Koalice VLASTA.

Nahoru