Vlastní noviny – jediné noviny Prahy 10, které od první do poslední strany plní zprávy výhradně z Prahy 10. Stavební záměry, o nichž jste neměli vědět, ale které se chystají možná právě u vás, rozhovor s vítězem 1. ročníku Mojí stopy, kauza Horský hotel, snímky ze Starých Záběhlic, „Renata Chmelová do Senátu!“ a mnoho dalšího! Děkujeme všem podporovatelům, kteří umožnili vydání 3. čísla. Chcete-li nás podpořit, prosím neváhejte. Píšeme svobodně a pravdivě, píšeme pro Vás.

O čem píší třetí Vlastní noviny?

Hlavním tématem Vlastních novin jsou změny na mapě Prahy 10, o nichž byste měli vědět. Na str. 4 a 5 najdete stavební záměry, které hrozí zaplnit veřejný prostor tak, jak si nejspíš nepřejete. Komentáře se snímky daných míst připravila Renata Chmelová. Přijďte s ní o nových velkých stavbách ve Vašem okolí – a nejen o nich – diskutovat začátkem června do Strašnic, Malešic, Vršovic i na Zahradní Město!

Na titulní straně píšeme o tom, že Renata Chmelová se rozhodla za koalici VLASTA kandidovat do Senátu. Volby se konají 7. a 8. října. Máme velkou radost, že ji podpoří i hnutí Desítka pro domácí. Sport je pro nás nedílnou součástí občanské společnosti. Podpora sportu zvláště dětí a mládeže musí být systémová, nesmí se zadrhávat a má přesah na republikovou úroveň. Titulní strana informuje také o tradici společného dobrovolnického úklidu Prahy 10, u jehož počátku stál a který koordinuje zastupitel Vlasty Martin Moravec.

Strana 2 přináší rozhovor s Liborem Engelthalerem, prvním vítězem projektu participativního rozpočtu Moje stopa. Mluví v něm o potenciálu Strašnic, vynalézavosti a o tom, že pomoc najde vždy na konci vlastního předloktí.

Strana 3 je věnována Kauze Horský hotel. Odkrýváme znepokojující fakta a mrzí nás, jak liknavě se k celé věci staví vedení Prahy 10. O elektrozakázce, kterou šetří Policie, o hromosvodech, které nejsou v pořádku, a o nelegálních komerčních aktivitách, z nichž Praha 10 nic nemá, píší zastupitelé Karel Duchek, Pavel Mareš, Jana Komrsková a Miloslav Müller. Vše doplňují názorné fotografie.

O tom, co se povedlo koalici VLASTA prosadit za poslední půlrok, píšeme na stranách 6 a 7. Městská část má díky nám rozpočet a může tak dobře fungovat. Prosadili jsme řadu dobrých věcí, zabránili jsme věcem, které jsou zbytečné nebo přinášejí jen krátkodobou zábavu. Proto je výrazně lepší než rozpočet loňský a předloňský. O navýšení finanční podpory pro trvalé a smysluplné aktivity neziskových organizací píše Milan Maršálek. O tom, jak se u nás hospodaří, se rozepisuje naše zastupitelka a rozpočtová expertka Lucie Sedmihradská. O nesystémovém přístupu v nakládání s nebytovými prostorami píše na konkrétním případu Olga Richterová.

K hájení veřejného zájmu patří i odstraňování toho, co je špatné či neprůhledné. Ivan Mikoláš píše o zrušení předražené WiFi. Odpovědnost za její udržování nesla radní a senátorka Cabrnochová.

Ve Vlastních novinách toho je ještě mnohem víc. Pro toho ale, kdo už má všeho dost a chce si i trochu odpočinout, máme na straně 8 fejeton faráře Davida Frýdla o zázračném vysavači, zprávu o znovuzrození Kina Pilotů a Milíčovy kaple v Rektorské. Třešničkou tohoto čísla jsou snímky Záběhlického mlýna (dříve a nyní) s doprovodným textem Františka Vrbeckého.

Hezké počtení Vám přejí
jménem svým i všech zastupitelů koalice Vlasta
Renata Chmelová, lídryně koalice VLASTA
Pavel Mareš, zastupitel a šéfredaktor Vlastních novin

Nahoru