TISKOVÁ ZPRÁVA koalice VLASTA k zajištění ICT služeb Úřadu MČ P10 ze 3. června 2015

Koalice VLASTA chtěla při úterním (2.6.) jednání Komise majetkové Rady MČ Praha 10 o budoucnosti ICT služeb na Úřadu MČ Praha 10 dosáhnout dvojího:

1) Shodnout se na technické části zadávací dokumentace pro analýzu potřeb ICT.

2) Výrazně zpřesnit návrh smlouvy, který je nedílnou součástí této dokumentace.

První věc se nepochybně podařila. Cesta k druhé byla z nejasných důvodů zahrazena hned na začátku jednání. O připomínkách k návrhu smlouvy chtěla spolu s VLASTOU diskutovat jen TOP 09, zato zástupci koalice ANO, SZ, ČSSD, NPP10-HLP vůbec nepřipustili diskusi. A to i přesto, že expertní tým koalice VLASTA pro ICT předložil v nejkratší možné době a na základě předchozí dohody konkrétní čtyři připomínky, jež měly vést ke zkvalitnění kritérií výběru subjektu, jenž se bude o ICT na Úřadu MČ Praha 10 starat.

Z hlediska práce komise je to nepochopitelné: úkolem komise je totiž "sledovat, kontrolovat a vyhodnocovat stav ve svěřené oblasti ... a na základě zjištěných skutečností předkládat radě své návrhy, připomínky, podněty a stanoviska" (Jednací řád, par. 2, odst. 3. v platném znění). Právě proto je každá komise Rady MČ též orgánem, který iniciuje věci, jež mají správu věcí veřejných zlepšit.Kdo nechce diskutovat, nese odpovědnost za pozdější, možná i neblahé důsledky.

"Velmi nás překvapilo, s jak vehementním odporem se setkala snaha koalice VLASTA projednat nejen technickou část zadávací dokumentace pro analýzu potřeb ICT, ale i návrh smlouvy (který je její nedílnou součástí). Tým expertů koalice VLASTA, který předmětný návrh smlouvy ve čtvrtek obdržel, ho podle dohody v nejkratší možné době opřipomínkoval a v pondělí ráno odeslal k projednání. Na to bohužel vůbec nedošlo. Nerozumíme tomu a považujeme to za neblahé znamení," říká za koalici VLASTA Olga Richterová, která se jednání od začátku aktivně účastní.

Kontakt: Renata Chmelová, 
předsedkyně zastupitelského klubu VLASTA (Koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL a LES s podporou Pirátů)
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 724 022 964

Slibný vývoj v řešení ICT na Praze 10, tisková zpráva koalice VLASTA z 29. dubna 2015

Nahoru