Tisková zpráva koalice VLASTA z 13. dubna 2015

Praha 10 potřebuje urgentně řešit zajištění ICT služeb. Plánované jednání zastupitelů a expertů všech stran neproběhlo. Proč? Koaliční zastupitelé se na poslední chvíli omluvili z jednání. Koalice VLASTA varuje před riziky z prodlevy.

Smlouva na ICT služby pro Úřad městské části Praha 10 vyprší 31. července 2015. Při jednání zastupitelstva Prahy 10 dne 27. března ztroskotal návrh senátorky a uvolněné radní pro IT Ivany Cabrnochové (Strana zelených) vybrat externího poskytovatele v užším výběrovém řízení. Hledáním optimálního řešení zastupitelstvo pověřilo kromě poradního orgánu Rady (Komise majetková) také svůj finanční výbor, doplněný o odborníky nominované jednotlivými stranami. Viz související tisková zpráva koalice VLASTA z 2.4. 2015.

Zasedání bylo svoláno na 8. duben. Dvě hodiny před začátkem ho ale předseda Finančního výboru Oldřich Choděra (ODS) zrušil, aniž by byl stanoven náhradní termín. Jako důvod uvedl to, že se z dlouho plánovaného jednání na poslední chvíli omluvila většina (koaličních) zastupitelů.

„Koalice VLASTA za tuto nehodu odpovědná není. Na to si příliš vážíme pracovního i volného času svého i svých expertů. Omluvit se několik desítek minut před jednáním je jistě možné, ale vzhledem k ostatním poněkud nekolegiální,“ říká k tomu Renata Chmelová, předsedkyně zastupitelského klubu koalice VLASTA, a dodává: „Naši odborníci byli a nadále jsou připraveni konstruktivně jednat a přednést své návrhy.“

S tím, kam by se měla jednání ubírat, seznamuje veřejnost další zastupitelka VLASTY Olga Richterová: „Naše expertní skupina došla k jednoznačnému závěru, že klíčové při hledání optimálního řešení zajištění ICT služeb je zpracování analýzy skutečných potřeb úřadu MČ Praha 10.“

„Jde o nemalé peníze z našeho rozpočtu. Každý měsíc, o který se bude protahovat hledání výsledného řešení, stojí správa ICT služeb Úřad MČ Prahy 10 minimálně o 1 milion korun navíc,“ uzavírá Renata Chmelová.

Renata Chmelová, Olga Richterová, Martin Moravec, Miloslav Müller, zastupitelé koalice VLASTA

Kontakt: Renata Chmelová, 
předsedkyně zastupitelského klubu VLASTA (Koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL a LES s podporou Pirátů)
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 724 022 964

Nahoru