Tisková zpráva z 26. března 2015

Zastupitelé Prahy 10 budou v pátek 27. 3. projednávat velkou veřejnou zakázku - „poskytování komplexního outsourcingu ICT na Úřadě MČ Praha 10“. Podle koalice VLASTA je zakázka špatně nastavená, předražená a představuje velké riziko i pro ty, kdo ji schválí. Materiál, který přímo navazuje na smlouvu z éry Milana Richtera a Vladislava Lipovského (ODS) v roce 2010, předkládá senátorka a zároveň uvolněná radní pro IT Ivana Cabrnochová ze Strany zelených.

„Máme k IT záměru staronové rady desítky odborných výhrad. Dopodrobna a ochotně je vysvětlíme ostatním zastupitelům i veřejnosti. K hlavním patří neprůkazné podklady pro rozhodnutí pokračovat v outsourcingu ICT na ÚMČ Praha 10 (chybějící přílohy k rámcové smlouvě, chybějící prováděcí smlouva); forma užšího, nikoli otevřeného výběrové řízení; předražená zakázka vznikla prostým násobením roční ceny, bez přihlédnutí ke klesající ceně ICT v soukromé i korporátní sféře. (K účinnému tlaku na snížení ceny viz například zprávu k provozu státní pokladny)

Praha 10 má vynaložit za 6 let přemrštěných a v podstatě nekontrolovatelných 150 milionů korun. Zvolit užší výběrové řízení pro tak velký objem finančních prostředků je naprosto neodpovědné. Otevřená řízení totiž spolehlivě tlačí na výslednou cenu,“ říká předsedkyně zastupitelů koalice VLASTA Renata Chmelová, která má mimochodem s implementací IT služeb do samospráv vlastní pracovní zkušenost.

Doplňuje ji Olga Richterová, zastupitelka koalice VLASTA s odpovědností za oblast IT: „Nad oblastí IT mohli zasednout experti všech zvolených stran už v prosinci či v lednu. Mohli jsme mít všechno prodiskutované a zvolit to nejlepší řešení pro občany Prahy 10. Buď outsourcing, nebo částečný outsourcing, nebo pokrytí IT potřeb vlastními silami. Mohli jsme projít každou položku a posoudit nejvhodnější řešení. Jaký postup místo toho zvolila senátorka Cabrnochová? Neprojednat s ostatními, nedodat klíčové podklady z doby minulé, navrhnout na poslední chvíli. Teď budeme nejspíš tlačeni na přijetí z důvodu škody pro Prahu 10.“

Koalice VLASTA usiluje o úplné stažení materiálu z jednání zastupitelstva. Jsme časově i expertně připraveni na jednání, které povede k efektivnímu a zároveň výhodnému zajištění IT služeb pro Prahu 10.

Renata Chmelová, Olga Richterová, Pavel Mareš, zastupitelé koalice VLASTA

Kontakt: Renata Chmelová, 
předsedkyně zastupitelského klubu VLASTA (Koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL a LES s podporou Pirátů)
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 724 022 964

Nahoru