Praha 10 letos podpoří 357 projektů dotací a 8 záměrů v participativním rozpočtu

 

Zastupitelstvo schválilo rozpočet MČ na rok 2019. Čím se vyznačuje? Nezvyšuje provozní výdaje tam, kde nemusí. A opravdu hodně investuje. Smlouvy na tyto investice však podepsala minulá politická garnitura těsně před volbami a to do budoucna značně omezí manévrovací prostor pro současné vedení radnice, neboť se tím zcela vyčerpají finanční rezervy naší MČ. Vysoký schodek schváleného rozpočtu souvisí právě s investicemi a je kryt finančními rezervami.

Zastupitelstvo dále schválilo plán zdaňované činnosti, který počítá s výdaji na opravy a udržování bytů a nebytových prostor ve správě MČ za 60 milionů Kč, tak abychom co nejrychleji snížili vysoký počet dlouhodobě prázdných jednotek.

Podrobnější informace občanům dala k dispozici Lucie Sedmihradská (VLASTA, nestr.), radní MČ Praha 10 pro finance a rozpočet, v přehledném Průvodci po rozpočtu pro občany Prahy 10.

Rada a zastupitelstvo dále schválily rozdělení dotací pro neziskové organizace působící v MČ Praha 10. Kompletní přehled podpořených projektů je k dispozici na webových stránkách MČ. Ve srovnání s rokem 2018 bylo podpořeno více projektů, a to především v oblasti kultury. Zvýšený zřetel byl také brán na menší spolkové projekty v oblasti volného času dětí, mládeže, ale i dalších skupin občanů.

A nejnověji v této oblasti Rada městské části posvětila 16. 4. 2019 výsledky 4. ročníku projektu MOJE STOPA. Úřadem bylo celkem posuzováno 27 návrhů a oficiálně veřejností podáno 17. K nim následně proběhla technická analýza proveditelnosti a po celkovém posouzení bylo do hlasování posunuto 11 návrhů. V hlasování veřejnosti uspělo celkem 8 projektů: 4 z kategorie „velkých“ a 4 z kategorie „malých“ projektů. Všem navrhovatelům za nápady a též desítkovým úředníkům za konzultace a následnou realizaci patří velké poděkování.

 

Více informací:

Lucie Sedmihradská

radní MČ Praha 10 pro finance, rozpočet, dotace, participativní rozpočet

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Nahoru