Na okraj mimořádného zastupitelstva v pátek 2. 2. 2018

V pátek 2. února ve 12.30 hodin se koná mimořádné jednání zastupitelstva Prahy 10. Proč tento krok k ničemu dobrému nepřispěje? A co chce koalice Vlasta? Zastupitelé VLASTY shrnují svůj postoj k tématu „jak dospět k dobrému rozpočtu“ do následujících 4 bodů. 

1. Nebudeme prát jejich „špinavé prádlo“, když to mezi nimi skřípe
Jednání nesvolává, jak je to obvyklé, starosta ve spolupráci s radními, ale část vládnoucích radních a část vládnoucích zastupitelů navzdory svému starostovi. Jinými slovy: Ve vládnoucí koalici TOP09, ČSSD, Zelených, exODS, Zoufalíkových „nezávislých“, KSČM a odpadlíků z ANO to skřípe. Koalice VLASTA nemá žádný důvod prát na veřejnosti cizí špinavé rádlo, a program jednání zastupitelstva proto nepodpoří.

2. Běžné výdaje rostou o 100 milionů, ale běžné příjmy jen o 20 milionů Kč
Jediným bodem jednání pátečního zastupitelstva, který proti svému starostovi předkládá zastupitel ČSSD Lukáš Rázl, 8 zastupitelů TOP 09, 3 zastupitelé exODS a 2 Zelení, je průběh projednávání rozpočtu. 
Rozpočet je zásadní politický nástroj toho, kdo v daném městě vládne. Rozpočet i následné skutečné hospodaření mají být pokud možno vyrovnané. Nemají se skokově zvyšovat běžné výdaje. Investice je třeba plánovat s ohledem na schopnosti úřadu rozpočet během roku plnit. Současní radní mezi sebou dlouhé týdny vylaďují rekordní schodek mezi 500 až 900 mil. Kč, a to bez účasti opozice. 
Až budeme přizváni k serioznímu projednávání jednotlivých položek, budeme chtít čas a dáme na stůl své priority. Budeme přitom prosazovat zájmy Prahy 10 tak, aby nic z roku 2018 nezatěžovalo život občanů Prahy 10 ještě mnoho let poté.

3. Běžná agenda musí běžet dál!
Pokud v Praze 10 nastala opět politická krize, pak to nesmí být na úkor našich občanů. Opakujeme po sté, možná po tisící, že zastupitelstva by se měla konat častěji, ideálně každý měsíc. I v lednu bychom mohli a měli řešit tzv. technické body, prodeje pozemků a další nezbytnosti vyhrazené Zastupitelstvu. To, že je předkládán jeden jediný bod, je důkazem, že jde o pouhé politikaření a hru, ne o věc samu. 

4. Úředníci si zaslouží pěkný víkend i opožděnou oslavu Vánoc
A konečně: Koalice VLASTA si velmi váží práce úředníků Prahy 10 a jejich volného času. Večer 2. února se koná společenské setkání pracovníků úřadu, které se mělo konat (a nekonalo) v první půli prosince. Nehodláme jim tento večer překazit. I proto nepodpoříme zbrkle svolané zastupitelstvo, které nic ohledně rozpočtu nevyřeší. 

Vaši zastupitelé koalice VLASTA

Nahoru