ODPOVĚDNÝ HOSPODÁŘ SLIBUJE REÁLNÉ CÍLE, NEPLÝTVÁ PRÁZDNÝMI SLIBY

Koalice VLASTA odmítla na 14. jednání Zastupitelstva MČ rozpočet Prahy 10, předložený koalicí TOP 09, ČSSD, KSČM, Zelených, NPP10-HLD a (ex)ODS. Hlavní důvody? Obrovský schodek 380 mil. Kč a nevěrohodný objem investic ve výši 600 mil. Kč

Koalice předložila neudržitelný rozpočet s ohromnými investičními ambicemi. Pravidelné příjmy nekryjí pravidelně se opakující výdaje. A co horšího, za konkrétními čísly není vidět snaha něco s tím udělat. Rozpočet Vladimíra Nováka (ČSSD) tak jde ve šlépějích neodpovědných rozpočtů starostů Richtera a Zoufalíka. Praha 10 například nedělá nic se svými nebytovými prostory, které by se mohly stát pro Prahu 10 vítaným zdrojem nezanedbatelných příjmů,“ shrnuje argumenty pro odmítnutí rozpočtu Lucie Sedmihradská, expertka koalice VLASTA na obecní rozpočet, která tuto problematiku vyučuje na VŠE v Praze a je členkou Finančního výboru ZMČ Praha 10.

Sedmihradská dodává, že se prudce snížila politická kultura projednávání rozpočtu: „Starosta Novák nepřišel jedinkrát na jednání Finančního výboru Zastupitelstva. Úředníci vysvětlovali jednotlivé položky, ale to, proč se tam objevují, není otázka na ně. Jednou z palčivých otázek je to, že když se do něčeho investuje, musí se následně sehnat vydat peníze na provozní výdaje.

Renata Chmelová, senátorka a předsedkyně zastupitelů koalice VLASTA, uzavírá: „Čekají nás dvoje volby. Letos volby do Sněmovny, příští podzim volby komunální. Odpovědný hospodář slibuje reálné cíle. Ten, kdo chce ukazovat politické svaly, plýtvá prázdnými sliby.

Základní údaje: Plánované příjmy 928 milionů, plánované výdaje 1,312 mld Kč.
Plánovaný schodek přes 380 milionů Kč.
Průvodce občana Prahy 10 návrhem rozpočtu městské části na rok 2017
Vizualizace návrhu rozpočtu pomocí aplikace OpenSpending

Lucie Sedmihradská, zastupitelka koalice VLASTA, členka Finančního výboru ZMČ Praha 10
lucie.sedmihradskaTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 777 867 009

Nahoru