Tisková zpráva koalice VLASTA z 6. dubna 2016 k novým skutečnostem ohledně Horského hotelu na Černé hoře

Koalice VLASTA a nezávislá zastupitelka Jana Komrsková vyzvali radní Prahy 10 k odvolání dvou vysoce postavených úředníků MČ z představenstva Praha 10-Majetková, a. s.

„Dlouholetý předseda a místopředseda představenstva Praha 10 - Majetková, a. s. Martin Slavík a David Ekstein podle našeho názoru porušili povinnosti řádného hospodáře při realizaci zakázky elektrorozvodů v Horském hotelu a povinnosti při správě cizího majetku. Proto jsme radní Prahy 10 vyzvali, aby dozorčí radě navrhli jejich odvolání. Ohrožena je nejen pověst městské akciovky, ale i důvěryhodnost celého Úřadu MČ Praha 10. Pan Slavík celý náš úřad řídí. Pan Ekstein pak šéfuje rozsáhlému odboru majetkoprávnímu,“ vysvětluje závažnost celé situace předsedkyně zastupitelů VLASTY Renata Chmelová.

Zopakujme známá, z více stran potvrzená fakta: „Na zmiňované elektrozakázce byla odvedena práce za méně než 200 tisíc, fakturováno však bylo více než 5 milionů Kč. Těchto 5 milionů bylo ze strany městské akciovky akceptováno. Nikdo je dlouhé měsíce nereklamoval ani nerozporoval, dokud jsme se celou věcí nezačali systematicky zabývat z opozičních lavic. Nedávná reportáž pořadu Očima Josefa Klímy všechna naše podezření jenom potvrdila,“ říká lidovecký zastupitel VLASTY Karel Duchek, který celou elektrozakázku odborně analyzoval.

O novince z posledních dní mluví nezávislá zastupitelka Jana Komrsková: „Společnost Revispol, které danou zakázku měla realizovat, před krátkým časem přiznala, že dílo neprovedla celé a částku bezmála 5 milionů Kč společnosti Praha 10 - Rekreace, a. s. vrací. Tím se ale podle našeho názoru aktéři jen přiznávají k tomu, že se trestný čin, na který jsme v listopadu podali trestní oznámení, skutečně stal.“

Podle stanov společnosti představenstvo odvolává dozorčí rada Praha 10 - Majetková. Tu dnes tvoří dvě zastupitelky: Kateřina Peštová (ČSSD) a Markéta Jirásková (ODS). (Třetímu členovi, zastupiteli Petru Davidovi (ANO2011), zanikla funkce dne 12. února 2016.)

„Kroky, které teď podniknou radní a členky dozorčí rady Praha 10 - Majetková, a. s., ukážou veřejnosti Prahy 10, zda stávajícímu torzu politické reprezentace záleží či nezáleží na transparentnosti úřadu a finančních toků spjatých s Prahou 10,“ uzavírá Renata Chmelová.

Příloha: Otevřený dopis koalice VLASTA a nezařazené zastupitelky Jany Komrskové členům rady MČ Praha 10 k novým skutečnostem ohledně Horského hotelu

 

Více informací:
Renata Chmelová, Předsedkyně klubu zastupitelů koalice VLASTA
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.724 022 964

Nahoru