Děkujeme za důvěru

Děkujeme Praho 10, vážení voliči, milí podporovatelé, sousedé! Radujeme se z úspěchu, začíná nám další práce na čtyři roky. S pokorou přijímáme rozhodnutí občanů, kteří vyjádřili touhu po otevřené radnici.

Uděláme pro to maximum!


Vážení voliči a příznivci koalice VLASTA, děkujeme za vaši podporu ve volbách, díky které jsme dosáhli mimořádného výsledku, kdy nám jen relativně těsně uniklo první místo za hnutím ANO. Získali jsem tak ve čtyřicetičlenném zastupitelstvu osm míst (20%). Podrobné výsledky komunálních voleb naleznete zde. Obratem jsme již začali jednat o možnostech nelehkého řešení povolebního koaličního hlavolamu. Nejdříve je ale nutné důkladně zmapovat situaci a vyjasnit si povolební pozice u možných partnerů. Bylo by snadné odejít do silné a konstruktivní opozice, ale potenciální hrozba antikoalice starých pořádků je důraznou motivací pro naše koaliční snažení. Jistě ale ne za jakoukoli cenu. Držte nám palce a prosíme o trpělivost!


Společné prohlášení zastupitelských klubů volebních stran VLASTA a TOP 09 k povolebnímu vyjednávání v MČ Praha 10 z 20. 10. 2014:
Po víkendu, který určil nové rozložení sil v Senátu PČR, začínají tento týden naplno seriózní politická jednání o budoucí správě věcí veřejných také v Praze 10. Na základě výrazného programového průniku i společné zkušenosti z úspěšné kampaně proti miliardové radnici zastupitelské kluby volebních stran VLASTA a TOP 09 veřejně deklarují, že budou při jednáních o nové politické reprezentaci na desítkové radnici hledat optimální řešení problémů občanů Prahy 10 společnými silami. Vedoucí vyjednávacích týmů:
Renata Chmelová (VLASTA - koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL a LES, lídr kandidátky)
Jiří Liška (TOP 09, předseda Regionální organizace Praha 10)

Tisková zpráva z 8. 10. 2014: Koalice VLASTA, spojení aktivních občanů pocházejících ze spolků, občanských sdružení i politických stran, nezávislých na současném vedení radnice Prahy 10, děkuje všem spoluobčanům, kteří připojili svůj podpis pod vypsání referenda STOP miliardové radnici. Díky Vám a úsilí koalice VLASTA, TOP 09 a občanských sdružení se podařilo získat potřebný počet podpisů pro bezvadný návrh referenda.

Druhou, už méně příznivou zprávou je to, že současní zastupitelé v minulém týdnu během posledního jednání zastupitelstva nesplnili svou zákonnou povinnost a neprojednali věcné body vyplývající z tohoto občany vyvolaného referenda.„V
tuto chvíli zvažujeme obranu proti tomuto obcházení zákona. Podstatné ale je, že došlo k zablokování stavby radnice. O všem důležitém tak rozhodnou až noví zastupitelé, kteří vzejdou z volebního klání tento pátek a sobotu,
“ říká Renata Chmelová, kandidátka na starostku z koalice VLASTA.

Koalice VLASTA říká s odpovědností za všech více než 10 000 podepsaných občanů, že jako vaši zastupitelé podnikneme všechny kroky, vedoucí ke zrušení projektu miliardové radnice. Sídlo radnice je třeba vyřešit, ale za transparentních podmínek a v diskusi s občany, odborníky na urbanismus a dopravu a ve spolupráci s Českou komorou architektů. Renata Chmelová dodává, že „jediným východiskem je zvolit strany, které netvoří současnou radniční koalici (ODS, ČSSD, ANO, Zoufalíkovi Nezávislí, SZ). Zvolte prosím ty, kteří změní mimořádně nezdravé politické prostředí na Praze 10 a budou občany a jejich hlas brát vážně."


Prosíme přijďte v pátek či sobotu 10. a 11. října ke komunálním volbám a dejte nám svůj hlas! 

Jménem všech kandidátů koalice VLASTA - Renata Chmelová, kandidátka na starostku Prahy 10

VLASTA – koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL a LES s podporou Pirátů


Nahoru